Bierzmowanie – dopełnienie chrztu

Co to jest bierzmowanie?

W obrządku katolickim bierzmowanie jest sakramentem, który stanowi dopełnienie i udoskonalenie łaski chrztu. Chrześcijanie wierzą, że wraz z tym sakramentem otrzymują szczególną moc Ducha Świętego. Przyjęcie tego sakramentu można zilustrować porównaniem do życia zawodnika sportowego – kiedy przed wyjściem na boisko trener kładzie mu rękę na ramieniu i daje ostatnie pouczenia i wskazówki. Podobnie jest z tym aktem. Dzięki Duchowi Świętemu każdy chrześcijanin wyrusza w swoją „drogę życia” i wie jak postępować. Dla katolików jest to ważny dzień, połączony z ceremonią, na którą zaprasza się również gości.

Kartki na bierzmowanie

Ponieważ bierzmowanie to dzień szczególny, połączony z celebracją, zarówno w kościele, jak i potem wśród bliskich, warto by go upamiętnić, obdarowując bierzmowaną osobę na przykład kartką na bierzmowanie. Kartka taka, niczym karta z kalendarza, może zawierać istotne informacje kiedy i gdzie odbyło się przyjęcie tego sakramentu. Na pewno pozwoli utrwalić miłe wspomnienia.

Kartki na bierzmowanie ręcznie robione

Kartki na bierzmowanie bez wątpienia będą stanowiły fantastyczna pamiątkę na długie lata. Jaką wybrać kartkę na bierzmowanie? Na szczęście wybór jest ogromny, a kartki są prześliczne. Szczególnie warto skusić się na kartki na bierzmowanie ręcznie robione, gdyż te zdecydowanie powalają wzornictwem, wykonaniem, czy kolorystyką. Kartki na bierzmowanie ręcznie robione podobnie jak kartki do chrztu przybierają różne formy. Mogą to być bowiem kartki w formie złożonego na pół suto zdobionego karnetu, ale mogą to być też ciekawe karki – ramki, czy kartki pudełka. Wszystkie idealnie dopracowane i nietuzinkowe. Kartki na bierzmowanie ręcznie robione – ich nie może zabraknąć podczas tego dnia!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*