Dekoracja stołu na komunię

dekoracja stołu na komunię

I Komunia Święta dziecka to wyjątkowe wydarzenie w życiu całej rodziny. Nie tylko msza w kościele wymaga odpowiedniej oprawy, ale również uroczyste przyjęcie odbywające się w domu, bądź w restauracji. Cala rodzina zgromadzona wokół jednego stołu sprawia, że uroczystość nabiera wyjątkowego charakteru. Jednakże podczas aranżacji przyjęcia warto zwrócić szczególną uwagę na elementy dekoracyjne znajdujące się na stole. Jak udekorować stół na komunię? O czym należy pamietać?

Na co zwrócić uwagę podczas dekorowania stołu komunijnego?

Stół komunijny jest centralnym miejscem, wokół którego skupia się uwaga gości. Z tej przyczyny należy zadbać o wyjątkową aranżację mebla, aby odpowiednio wyeksponować potrawy. Najlepiej zacząć od wyboru obrusu, bądź bieżnika, który będzie stanowił bazę naszej stylizacji. Na podstawie tradycji chrześcijańskiej, biel symbolizuje czystość i niewinność. Dlatego na komunię najczęściej wybiera się bieżniki i serwetki właśnie w tym kolorze. Warto również podkreślić, że biel idealnie komponuje się z innymi kolorami. Coraz częściej jednak organizatorzy komunii decydują się również na kremowe obrusy ze złotymi lub srebrnymi nićmi, gdyż niewielkie elementy rozświetlające dodają szyku i elegancji całej stylizacji.

Zastawa jest bardzo ważnym elementem przyjęcia, gdyż oprócz funkcji dekoracyjnej, ma zastosowanie praktyczne. Na stole komunijnym najlepiej komponują się proste sztućce w srebrnym, bądź zlotym kolorze. Jeżeli chodzi o naczynia, to częsty wybór pada na białą porcelanę, która posiada delikatne obwódki w innych kolorach. Jeżeli ponadto szukamy efektownego dodatku, który rozświetli pomieszczenie, gdzie odbędzie się komunijne przyjęcie, warto zdecydować się na świece. Elementy umieszczone w ozdobnych świecznikach nadadzą ciepła oraz sprawią, że przyjęcie stanie się bardziej eleganckie i uroczyste. Wybór świec powinien być również uzależniony od typu gości na komunii. Jeżeli jest dużo małych dzieci, które wykazują się ponadprzeciętną aktywnością, najlepiej zdecydować się na niskie kule, które trudniej strącić.

stół na komunię dekorowanie

stół na komunię dekorowanie

Zadbaj o odpowiednią kolorystykę – dekorowanie stołu na komunię

Ze względu na symbolikę bieli, kolor ten jest najczęściej wybierany do dekoracji stołu komunijnego. Jednakże warto przełamać schemat i uzupełnić aranżację również o inny kolor nawiązujący do uroczystego wydarzenia. Wśród najpopularniejszych barw można znaleźć: złoto, srebro oraz pastele. Należy raczej unikać ciemniejszych kolorów, które zburzą świąteczny charakter przyjęcia. Kolorystyka jest ważna również w doborze kwiatów na stół. Bukiety ożywią i nadadzą lekkości całej dekoracji. Warto decydować się na kwiaty o stonowanych barwach z widocznymi zielonymi łodygami. Najlepsze będą kompozycje powstałe na bazie róż, frezji, alstromerii i tanacetum.

Podczas dekorowania stołu komunijnego warto szczególnie pomyśleć o wygodzie gości, dlatego należy stosować dekoracje, które nie wpłyną negatywnie na dostęp do potraw. Każdy gość będzie czuł się swobodnie, jeśli będzie miał dostęp do półmisków i talerzy.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*