Jak podpisać kartkę na komunię od chrzestnego

podpisujemy kartkę od chrzestnego

Nie można zaprzeczyć, że Komunia Święta jest niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu każdej wierzącej osoby. Wymaga wobec tego odpowiedniego celebrowania, które obejmuje między innymi składanie życzeń. Często wręcza się kartki z rozmaitymi podpisami, aby dziecko miało jakąś pamiątkę, oczywiście poza prezentami. Zdecydowanie najwięcej oczekuje się od rodziców chrzestnych. Powinni oni wyjątkowo starannie przyłożyć się do tego zadania. Jak jednak powinno podpisać się wręczaną kartkę, aby robiła odpowiednie wrażenie?

Kartka na Komunię od chrzestnego z własnym wierszem

Jest to bez najmniejszych wątpliwości rozwiązanie, jakie robi najkorzystniejsze wrażenie. Od razu widać, iż wręczającemu podarek bardzo zależy na tym, aby się on spodobał. Wymaga to jednak pewnych umiejętności, nie tylko znajomości zasad ortografii, interpunkcji i gramatyki, ale także sporej kreatywności. Z pewnością nie każdy poradzi sobie z takim zadaniem. Osoby posiadające talent do pisania zdecydowanie powinny spróbować. Będzie to wspaniała, oryginalna pamiątka z Komunii Świętej. Dziecko poczuje się przy tym wyjątkowe, ponieważ ktoś podjął spory wysiłek specjalnie dla niego. Stworzony przez siebie wiersz można nadrukować na papierze, ewentualnie napisać własnoręcznie. Warto zadbać o ładny i przede wszystkim czytelny charakter pisma.

komunia życzenia od chrzestnego

komunia życzenia od chrzestnego

Kartka na Komunię od chrzestnego z gotowym tekstem

Takie gotowe życzenia posiadają przeważnie formę wiersza. Istnieje możliwość zdecydowania się na krótki, średni lub długi, w zależności od tego, czego się oczekuje. W wielu przypadkach da się także wybrać odpowiednią czcionkę, która dodatkowo uatrakcyjni całość. Kartki mogą mieć różne kolory oraz dodatkowe wzory, na przykład aniołki, jednoznacznie kojarzące się z wiarą. Wiersze przeważnie zawierają rymy, aby łatwo i szybko się je czytało. Stanowi to również spory atut dla dzieci. Niektórzy rodzice chrzestni wybierają natomiast życzenia w formie modlitwy, co mocno podkreśla religijny charakter Komunii Świętej. Część z nich wkłada także kartkę do ozdobnej koperty, aby nie uległa przypadkowemu zniszczeniu lub zabrudzeniu.

Kartka na Komunię od chrzestnego – oryginalne pomysły

Nie każdy jest tradycjonalistą. Niektórzy rodzice chrzestni mogą chcieć wręczyć dziecku coś wyjątkowego. Decydują się oni przykładowo na dosyć strojne kartki, posiadające dużo ozdób, a przecież większość osób wybiera na tę okazję minimalistyczne formy. W środku można zamieścić życzenia, które nie tylko odnoszą się do samego sakramentu Komunii Świętej, ale także bezpośrednio do obdarowywanego. Istnieje również możliwość napisania czegoś zabawnego, ewentualnie dodatnia oryginalnego podpisu do już istniejącego tekstu. Dziecko z pewnością zapamięta taki nieszablonowy podarunek na długo i będzie go często wspominać. Nie każdy jednak ma na tyle odwagi, aby przestać przestrzegać istniejących schematów. Powszechnie uważa się bowiem, iż kartka dana z tej okazji powinna być dosyć skromna, o niewyszukanej formie i zawierać tylko życzenia odnoszące się do właśnie przyjętego sakramentu.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*