Jak podpisać kartkę z życzeniami na ślub
Może się wydawać, że nie ma nic prostszego. Wystarczy kupić odpowiednią kartkę z gotowymi życzeniami, dopisać od kogo ona pochodzi i gotowe. Nie tak szybko. Takie podpisy rządzą się swoimi prawami, trzeba więc wiedzieć jak to zrobić elegancko i z klasą.
Własnoręczne podpisana kartka z życzeniami na ślub czy druk?
Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ładnego charakteru pisma, lub też uczyliśmy się kaligrafii, z pewnością mamy ułatwione zadanie. Bowiem samodzielnie wykonany podpis będzie zdecydowanie lepszy niż przyklejenie wydrukowanej karteczki z naszym imieniem i nazwiskiem. Na druk decydują się najczęściej osoby, które mają naprawdę nieczytelny charakter pisma. Nie wygląda to jednak elegancko, dlatego jeśli mamy taki problem, najlepiej będzie poświęcić chwilę i w skupieniu poćwiczyć ładny podpis. Jeśli kartka pochodzi od małżeństwa bądź pary partnerów, trzeba po prostu zdecydować czyje pismo jest ładniejsze. Poproszenie o wyręczenie osoby trzeciej będzie nie na miejscu, o tym pomyśle trzeba koniecznie zapomnieć. Ważne jest też, żeby nie używać do podpisania kartki z życzeniami samych dużych liter! Może będzie to bardziej czytelne, ale wbrew zasadom etykiety. Mniej istotny jest kolor długopisu bądź pióra (jest to oczywiście bardziej zalecana opcja), jednak preferowany jest czarny.
Kolejność osób przy podpisywaniu kartki z życzeniami na ślub bardzo istotna
Często, sprawą która bywa szczególnie problematyczna podczas podpisywania kartki z życzeniami, jest kolejność wpisywania jej nadawców. Zgodnie z przyjętymi zasadami, podpisująca się para małżeńska, jako pierwsze wpisuje imię mężczyzny. Na przykładzie wygląda to następująco: Adam i Ewa Kowalscy. Jak to wygląda w sytuacji, kiedy podpisujemy się razem z dziećmi? Tutaj wybór możliwości jest nieco większy, chociaż zazwyczaj również rozpoczyna się od imienia męża i ojca, następnie żony i na koniec dzieci. Przykład: Adam, Ewa, Hania i Michał Kowalscy. Imiona dzieci mogą, ale nie muszą być wymienione. Jeśli jest nam tak wygodniej, bądź uważamy, że będzie to lepiej wyglądało, możemy po imionach i nazwisku małżeństwa dodać dopisek “wraz z dziećmi”. Jest to praktykowane szczególnie w przypadku rodzin wielodzietnych. Innym pomysłem jest wpisanie na początku nazwiska, a następnie po myślniku, wymienienie imion wszystkich członków rodziny. Wygląda to następująco: Kowalscy – Adam, Ewa, Hania, Michał. Podpisując kartkę, nie można zapomnieć o wpisaniu daty i miejsca ślubu. Powinna się ona znaleźć w prawym górnym rogu. Stosując się do tych wszystkich zasad, możemy mieć pewność że kartka, bez względu na to czy zdecydowaliśmy się na gotowe życzenia, czy napisaliśmy je odręcznie – będzie elegancka i zgodna z zasadami etykiety. Gotowe kartki z życzeniami na ślub znajdziecie na https://malafabryczka.pl/kategoria/kartki-slubne/469
Leave a comment