Jak ubrać chłopca do chrztu

ubranie do chrztu dla chłopca

Jak ubrać chłopca do chrztu?

Chrzest to wyjątkowa uroczystość, która wymaga równie nadzwyczajnej oprawy. Większość rodziców przykłada dużą wagę do stroju, w jakim mały chłopiec przystąpi do chrztu. Dziecięca odzież powinna być dostosowana zarówno do samej sytuacji, jak i pogody panującej na zewnątrz. Jak zatem ubrać chłopca do chrztu zimą, latem lub w okresie przejściowym?

Jak ubrać chłopca do chrztu latem?

ubranko do chrztu dla chłopca

Ubranko do chrztu dla chłopca

Wybierając ubrania do chrztu w okresie letnim, warto postawić na elementy z lekkiej i przewiewnej tkaniny. W ciepłym sezonie małego chłopca dobrze będzie ubrać w body z krótkim rękawkiem, z wykończeniami takimi jak elegancki kołnierzyk czy nadruk imitujący muszkę. Do kompletu należy dobrać wygodne spodnie w kolorze bieli, beżu, szarości lub błękitu. Z uwagi na niższą temperaturę w większości kościołów, na czas mszy dziecko warto wyposażyć w elegancki sweterek lub lekką marynarkę. Do zestawu można dobrać stylowe sandałki lub buciki z oddychającego materiału, a w razie potrzeby – także cieniutką czapeczkę, która uchroni chłopca zarówno przed przewianiem, jak i działaniem silnych promieni słonecznych. W ciepłe dni najlepiej zrezygnować z bogatych zdobień na ubrankach, które niepotrzebnie zwiększą grubość odzieży, ograniczą cyrkulację powietrza, a dodatkowo mogą szybko doprowadzić do otarć, wywołując niepotrzebny dyskomfort u dziecka.

Jak ubrać chłopca do chrztu zimą?

Chrzest zimą to wyzwanie dla każdego rodzica, wybierającego ubranka dobrane do charakteru uroczystości, a zarazem komfortowe dla małego chłopca. Dziecko przystępujące do chrztu w tym okresie powinno zostać ubrane w bawełniane body z koszulowym kołnierzykiem i długim rękawem oraz spodnie z grubszego materiału. Na body należy założyć ciepły sweterek lub marynarkę – pamiętając o tym, by odzież była miękka i wygodna. W mroźne dni warto także rozważyć zastosowanie wierzchniego okrycia – marynarki i spodni – wykonanych z miłego w dotyku i dobrze izolującego od zimna polaru. W czasie zimy niezbędna będzie również ciepła kurteczka lub gruby kombinezon o stonowanym odcieniu. Nieodzowne będą również ocieplane buciki, czapeczka i szalik, a w razie potrzeby – także rękawiczki. W kościele warto mieć pod ręką również ciepły kocyk, którym można będzie otulić zmarznięte dziecko.

Jak ubrać chłopca do chrztu w sezonie przejściowym?

Jesień i wiosna to okresy cechujące się dużym wahaniem temperatur, utrudniającym dobór najlepszego ubranka na chrzest chłopca. W takim czasie najlepiej sprawdzi się elegancki komplet złożony z białego body w formie koszuli z krótkim rękawem, długich spodni z materiału o średniej grubości oraz klasycznego sweterka. Jeżeli dzień jest chłodny lub pada deszcz, na taki zestaw dobrze będzie założyć lekką kurtkę lub cienki kombinezon w neutralnym odcieniu. Dopełnieniem stroju będą stylowe, średniej grubości buciki oraz czapeczka w spokojnej kolorystyce. W przejściowym okresie warto ubierać dziecko na cebulkę; kilka warstw cieńszej odzieży pozwoli na łatwe dopasowanie ilości ubrań do aktualnej temperatury, niwelując ryzyko przegrzania lub wychłodzenia maluszka w tym ważnym dniu.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*