Jak udekorować stół na chrzest chłopca?

dekoracje stołu chrzest chłopca

Przyjęcie z okazji Chrztu Świętego to ważne wydarzenie dla całej rodziny, godne wyjątkowego zaakcentowania. Podkreślenie wagi uroczystości odpowiednimi dekoracjami przyjęcia dla rodziny jest nie tylko naturalne, lecz pożądane. Dla wielu osób ważne jest, by pamiątki z tego niezwykłego wydarzenia można było zachować na długie lata, a do tradycyjnych pamiątek z Chrztu Świętego i zdjęć z uroczystości dołączają elementy dekoracji przyjęcie. Warto więc zadbać, by były nie tylko ładne i trwałe, lecz również spersonalizowane, by po latach przeglądając zawartość pudełka z pamiątkami nie było wątpliwości, czyją uroczystość upamiętniają.

Spersonalizowane dekoracje stołu na chrzciny

Dekoracje powinny być dopasowane do:

  • uroczystości
  • bohatera głównego przyjęcia rodzinnego.

Dekoracje dzielą się na trwałe oraz nietrwałe. Do tych pierwszych zaliczane są winietki (wizytówki) dla zaproszonych gości, kieszonki na sztućce, serwetki, obrus, świece i świeczniki z emblematami lub ozdobami wskazującymi na charakter uroczystości. Dodatkowo można użyć symboli w kształcie kielichów, gołąbków, świec itp.

Planując dekorowanie stołu, należy pamiętać o dwóch podstawowych zasadach:

  1. Nie powinno się doprowadzać do przesytu w ilości dekoracji, umiar jest ze wszech miar wskazany
  2. Dekoracje nie powinny przeszkadzać w wygodnej konsumpcji.

Dekoracje chłopięce na przyjęcie z okazji Chrztu Świętego

Dekorowanie stołu na przyjęciu dla chłopca może nastręczać pewnych trudności, ze względu na trudny do uniknięcia “efekt przesłodzenia”, który w przypadku dziewczynek może być zaakceptowany bez trudu.

Okazuje się, że stosując kilka zasad, stół na przyjęcie z okazji chrztu dla chłopca może wyglądać niezwykle elegancko i wyjątkowo, jeżeli pamięta się o kilku zasadach.

Kolorystyka

Najbardziej wskazanym kolorem jest mleczna biel – delikatny, pastelowy kolor wskazuje na delikatność bohatera przyjecia.

Przede wszystkim u chłopców nie używa się koloru różowego. Można go zastąpić tradycyjnym kolorem niebieskim, lecz stylowo wygląda kolor mięty, a jeszcze szlachetniej głęboka zieleń lub wpadająca w kolor butelkowy. Tę mocną barwę znakomicie ociepli pastelowy szary i delikatna, mleczna biel.

Winietki, na których ciemną zielenią będą wypisane z jednej strony dane gościa, a z drugiej imię chłopca i data chrztu z emblematem srebrnej świecy, kielicha i delikatnymi, szarymi, wytłaczanymi roślinami wygląda pięknie, schludnie i stylowo.

Kolorystyka dekoracji na przyjęcie dla chłopca powinna być przede wszystkim biała, z dodatkami barwnymi w stonowanych chłodnych kolorach.

Na zasadzie kontrastu można wprowadzić granat, decydując się na styl nieco marynistyczny lub grafit, lecz ten ostatni należy ocieplić ciepłą, mleczną bielą.

Kwiaty na stół przyjęcia dla chłopca

Żywe kwiaty stanowią podstawową ozdobę świątecznego przyjęcia. W przypadku chłopców mogą być, w zależności od pory roku tulipany, dzwonki ogrodowe, kiście kolorowych traw ozdobnych, białe róże, hortensje lub bukiety złożone z samych zielonych gałązek, ozdobione klasyczną gipsówką.

Ozdoby dodatkowe

chrzest chłopca dekoracje stołu

Chrzest chłopca – dekoracje stołu

Jeżeli jest wystarczająco dużo miejsca na stole, można na nim ustawić figurki, dyskretnie wskazujące na płeć dziecka. Mogą to być drewniane, stylizowane zabawki w formie misia, motocykli, samolotów lub statków (w przypadku stylu marynistycznego).

W pomieszczeniu, w którym odbywa się przyjęcie można umieścić wiązanki balonów utrzymane w kolorystyce dekoracji na stole.

Stylistyczna konsekwencja

Efekt elegancji uzyska się, jeżeli dekoracje nie będą przeładowane – lepiej mniej niż więcej- oraz jeżeli będą utrzymane w jednolitej stylizacji kolorystycznej i tematycznej. Te same elementy dekoracji powinny się pojawiać na winietkach, serwetkach i wszelkich innych ozdobach.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*