Jak wypisać zaproszenia ślubne?

Zasady wypisywania zaprosze ślubnych

Jak wypisać zaproszenia ślubne?

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu, pozostający na długo w pamięci zarówno pary młodej, jak również wszystkich obecnych na nim bliskich. Poprzedzają go liczne, wielomiesięczne przygotowania, wykonywane w celu dopracowania każdego elementu uroczystości na ostatni guzik. Jedną z fundamentalnych czynności, którą należy wykonać przed ślubem, jest formalne zaproszenie wszystkich gości wraz z osobami towarzyszącymi.

Dokonuje się tego poprzez zaproszenia ślubne, spędzające sen z powiek przyszłych nowożeńców oraz budzące wiele wątpliwości co do zasad powiązanych z ich wypisywaniem. Wbrew powszechnym opiniom, należy mieć na uwadze jedynie kilka z ogólnych założeń, stosując się wielu przypadkach do intuicji. Pozyskajcie wiedzę na temat podstawowego savoir-vivre zaproszeń ślubnych, które pozwoli uniknąć wszelkich niepożądanych wpadek oraz wywołać pozytywne wrażenie na wszystkich bliskich.

Zasady pisania zaproszeń ślubnych

W pierwszej kolejności należy w odpowiednim programie tekstowym wypisać całą listę zaproszonych, odmieniając odpowiednio każde z imion, dopasowując je tym samym do pozostałej treści. Współcześnie powszechnie akceptowalna jest zarówno forma drukowana wpisywania personaliów gości, jak również odręczna.

Jak prawisłowo wypisać zaproszenie na ślub

Zaproszenie na ślub

Należy bezwzględnie pamiętać o kolejności gości w poszczególnych zaproszeniach, zgodnie z którą kobieta powinna być umieszczona na pierwszym miejscu. Następnie wpisany powinien być mężczyzna oraz dzieci. W przypadku, w którym zapraszane jest małżeństwo, w którym mąż i żona noszą jedno nazwisko, w pierwszej kolejności wypisywane jest imię kobiet, potem mężczyzna oraz na końcu nazwisku. W sytuacji odmiennych nazwisk, każde z nich umieszczane powinno być osobno przy danym imieniu.

Warto również pamiętać o umieszczeniu odniesienia o osobie towarzyszącej, dotyczącej w szczególności osób młodych niebędących w trwałych związkach. Pozostawia to wolność wyboru partnera bądź partnerki osobie zapraszanej, dzięki której w bardziej komfortowy sposób będzie się czuła na naszym ślubie.

Data wysłania zaproszeń ślubnych

Same poszukiwanie zaproszeń ślubnych warto rozpocząć maksymalnie 5 miesięcy przed ślubem, co pozwoli uniknąć zbędnego stresu. Kwestią nadzwyczaj istotną jest czas realizacji zamówienia złożonego w danej drukarni, który może wynosić 6 lub nawet 14 dni. Zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami, wszystkich gości na uroczystość powinno zaprosić się z przynajmniej 3-miesięcznym wyprzedzeniem. Jest to szczególne wydarzenie, na które wszyscy bliscy czynią odpowiednie przygotowania w postaci wyboru stroju bądź ewentualnego urlopu.

Zobacz również – https://malafabryczka.pl/kategoria/zaproszenia-na-slub/461

Zgodnie z obowiązującymi zasadami savoir-vivre, zaproszenie ślubne powinno być wręczane osobiście z wcześniejszą zapowiedzią odwiedzin. Jest zwyczaj szczególnie ważny, ukazujący zabieganie narzeczonych obecność danych gości na uroczystości. W przypadku sporej odległości dzielącej przyszłych małżonków od swoich bliskich, zaproszenie może być wysłane pocztą. Należy bezwzględnie unikać inwitacji w postaci SMS-a bądź Maila.

***

Leave a comment

Your email address will not be published.


*