Jak wypisać zaproszenie na komunię dla chrzestnych?

zaproszenie na komunię świętą dla chrzestnych

Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne wydarzenie zarówno dla dziecka jak i jego rodziców. Wymaga ono więc często dużego zaangażowania w sprawy organizacyjne. Warto więc odpowiednio wcześniej zająć się zaplanowaniem całej uroczystości komunijnej. Na ten szczególny dzień musimy kupić zarówno strój komunijny, zaplanować cały uroczysty obiad i poczęstunek w wybranym lokalu bądź restauracji oraz zająć się zaproszeniami dla gości, w tym tych szczególnych dla rodziców chrzestnych dziecka. Warto wybrać jak najlepsze rozwiązania aby zachwycić wszystkich. Jak należy więc poprawnie wypisać zaproszenie na komunię dla chrzestnych?

Zaproszenie na komunię dla chrzestnych- kiedy wysłać zaproszenie?

Aby zaproszenie komunijne przyszło we właściwym czasie, należy wysłać je odpowiednio wcześniej, aby rodzice chrzestni mieli odpowiednią ilość czasu na właściwe przygotowanie. Jest to konieczne, ponieważ ranga wydarzenia jest duża. Potwierdzenie zaproszenia nie jest konieczne tak jak w wypadku innych gości komunijnych, gdyż rodzic chrzestny będzie zobligowany do poinformowania rodziców dziecka o wszystkich sytuacjach. Warto więc wysłać zaproszenie na komunię dla chrzestnych przynajmniej miesiąc przed datą uroczystości. Najlepiej wręczyć im zaproszenia pisemne podczas wizyty i osobistego zaproszenia. 

wypisywanie zaproszeń na komunie świętą dla chrzestnych

Wypisywanie zaproszeń na komunie świętą dla chrzestnych

 

 

Jak wypisać zaproszenie na komunie dla chrzestnych?

Jeżeli chodzi o wybór dostępnych papierowych zaproszeń na komunię, to jest on naprawdę przeogromny. Mamy naprawdę duży wybór wśród wyglądu i stylów dla kart zaproszeniowych. Jeżeli chodzi o treść, warto postawić przede wszystkim na proste i kluczowe informacje. Należy zawrzeć w nim również najistotniejsze szczegóły, takie jak:

  • data wydarzenia
  • godzina uroczystości Pierwszej Komunii świętej 
  • w którym kościele odbędzie się komunia,
  • w jakim miejscu odbędzie się przyjęcie po uroczystości Pierwszej Komunii.

Zdecydowanie miłym akcentem w przypadku zaproszeń na komunię dla chrzestnych będzie własnoręczny podpis naszego dziecka, dzięki czemu wartość sentymentalna dla zaproszenia zdecydowanie wzrośnie. Warto zrezygnować ze zbyt dużych ozdobników oraz niepotrzebnej treści, aby całość zaproszenia była prosta i przejrzysta oraz nie nasuwała problemów z właściwym jej odczytaniem. Odpowiednim tekstem na zaproszenia na komunię dla rodziców chrzestnych będzie więc poniższy zapis:

Serdecznie zapraszamy 

Sz. P. ……………………………………..

na uroczystość przyjęcia Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej

przez naszego syna/córkę …………………….

w dniu ………… o godzinie …………

w Kościele ……………………..

Po uroczystości zapraszamy na uroczysty obiad w  ………………

Warto odpowiednio wcześniej wziąć się za planowanie oraz organizację przyjęcia komunijnego, w tym wysłanie zaproszeń dla rodziców chrzestnych. Warto wybrać się wraz z dzieckiem pierwszokomunijnym, aby osobiście zaprosić na wydarzenie oraz wręczyć kartę z zaproszeniem. Nie jest to konieczne w przypadku innych gości komunijnych, jednak rodzice chrzestni wymagają odpowiedniego potraktowania. 

 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*