Jak wypisać zaproszenie na ślub dla kolegów z pracy?

wypisywanie zaproszeń na ślub dla kolegów z pracy

Często bywa, ze w pracy spędzamy więcej czasu niż w domu. Chcąc czy nie, przebywamy też z ludźmi, których mijamy w tym miejscu dzień w dzień. Z biegiem czasu relacje te zaczynają się rozwijać, zaczynamy mówić sobie “cześć” lub grzecznościowe “dzień doby”. Przestajemy być dla siebie anonimowymi współpracownikami, ale zaczynamy tworzyć sieć znajomych, których połączyło wspólne miejsce pracy. Zaczynają się wspólne wypady po pracy, które jeszcze bardziej rozwijają nasze relacje. Bywa jednak i tak, że nie ze wszystkimi współpracownikami chcemy je rozwijać. Co zrobić więc w momencie, gdy organizujemy swój ślub? Zaprosić wszystkich, czy tylko wybranych? A może lepiej nikogo?

Zapraszanie znajomych z pracy – jak to zrobić?

Przede wszystkim pamiętaj, by zapraszając ludzi z pracy, nie pominąć osoby najważniejszej – szefa. To właśnie od niego trzeba zacząć, informując przy tym, że masz zamiar zaprosić te innych pracowników. Niezależnie od tego czy przyjdzie czy nie, powinien wiedzieć o ewentualnej możliwości chwilowej niedyspozycji swoich pracowników na dzień po Twojej uroczystości.

Po drugie zastanów się nad formą zaproszenia znajomych. Pracując w biurze możesz spróbować zebrać ich wszystkich w jednym pomieszczeniu, rozsyłając do nich wcześniej maila z godziną i datą spotkania. Możesz również zorganizować z tej okazji niewielki poczęstunek – na pewno się nie obrażą , jeżeli dostaną od Ciebie coś do przegryzienia. Rozsyłanie maili ma wiele zalet. Przede wszystkim nie generuje kosztów takich jak tradycyjne, papierowe zaproszenia. Po drugie unikniesz sytuacji typu – “a on dostał zaproszenie, a ja tylko maila”. Wszyscy poczują się tak samo potraktowani, a przy tym i docenieni, że są brani pod uwagę.

W przypadku, gdy nie masz możliwości zorganizowania wspólnego spotkania dla wszystkich z zespołu, możesz poinformować każdego indywidualnie. To rozwiązanie może jednak zająć Ci nieco więcej czasu. Możesz także skorzystać z niestandardowego rozwiązania, jakim jest rozwieszenie plakatu z zawiadomieniem o nadchodzącej imprezie. Pamiętaj jednak, że nie każdy może go zauważyć, warto więc umieścić go w widocznym miejscu.

Zaproszenie na ślub czy na wesele?

zaproszenie dla kolegów z pracy na ślub

Zaproszenie dla kolegów z pracy na ślub

 

Często dla zminimalizowania kosztów imprezy, znajomych z pracy zaprasza się jedynie do udziału w uroczystości kościelnej. Jeśli jednak z kilkoma osobami masz lepszy kontakt i zależy Ci na ich obecności na weselu, możesz poinformować je o tym ustnie. Absolutnie nie przejmuj się tym, co pomyślą inni, jeżeli z pośród wszystkich zaproszonych na ceremonię kościelną, tylko nieliczni pojawią się na weselu. To Twój wielki dzień, masz prawo decydować o tym, w czyim towarzystwie chcesz go spędzić. Znajomi z pracy, którzy są warci określana ich mianem “znajomych” powinni wykazać się zrozumieniem, nawet jeżeli są zaproszeni jedynie do Kościoła.

Zaprosić wszystkich czy nikogo?

Załóżmy, ze pracujesz w 15-osobowym zespole, ale wśród gości weselnych, chcesz uwzględnić jedynie 3, z którymi masz najlepszy kontakt. Co w tym przypadku możesz zrobić? Rozwiązania są trzy. Po pierwsze możesz zaprosić wszystkich do wzięcia udziału w ślubie kościelnym, a te 3 wyjątkowe osoby zaprosić dodatkowo na wesele. Jeżeli nie liczysz się z kosztami organizacji wesela, możesz też zaprosić wszystkich. Trzecim rozwiązaniem może być po prostu zorganizowanie małej imprezy pracowniczej, najpóźniej w ciągu miesiąca po ślubie. Tym samym nikt nie poczuje się pokrzywdzony lub pominięty.
Zapoznaj się również z ofertą na piękne zaproszenia ślubne dostępną pod adresem – https://malafabryczka.pl/kategoria/zaproszenia-na-komunie/460

 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*