Jak zapakować prezent na ślub

pakujemy prezent ślubny

Znalezienie wyjątkowego prezentu na ślub nie jest łatwe. Natomiast zapakowanie go w unikalny sposób często stanowi jeszcze większe wyzwanie. Aby sprawić bliskim radość, warto wykazać się odrobiną inwencji twórczej – zyskamy wtedy gwarancje, że nasz podarunek będzie wyróżniał się spośród innych oraz głęboko zapadnie w pamięć.

Jak zapakować prezent na ślub, który jest pokaźnych rozmiarów?

Estetycznie zapakowany prezent – nawet jeżeli jest pokaźnych rozmiarów, to dodatkowa satysfakcja dla Pary Młodej. Jak to zrobić, aby podarunek prezentował się estetycznie i wywołał uśmiech na twarzach zakochanych?

Na początku warto poszukać odpowiedniego kartonu. Jeżeli uda nam się znaleźć pudełko o pożądanym kształcie, to sprawę mamy rozwiązaną. Wystarczy zawinąć go w papier dekoracyjny lub jedynie przywiązać dużą wstążką. Innym rozwiązaniem jest kupienie specjalnego worka na prezenty, który może być wykonany z przezroczystej siateczki lub materiału. Opakowania takie dostępne są nawet w bardzo dużych rozmiarach.

A co zrobić w sytuacji, gdy podarunek nie mieści się w wymienione wyżej opakowania? Niekiedy wystarczy jedynie przewiązać go wstążką z ogromną kokardą.  Wadą takiego rozwiązania jest to, że inni mogą widzieć, co postanowiliśmy wręczyć. Jednak można tego uniknąć, wręczając podarunek na osobności, a nie razem z wszystkimi gośćmi.

pakowanie prezent ślubny

pakowanie prezent ślubny

Jak zapakować prezent na ślub o nieregularnych kształtach?

Estetyczne zapakowanie prezentu o nieregularnych kształtach to naprawdę wymagający i czasochłonny proces. Nieforemny podarunek może nie zmieścić się w powszechnie dostępne kartony, a zawinięty w papier z pewnością nie będzie prezentować się schludnie.

Co zrobić w takiej sytuacji? Warto sięgnąć po rozwiązania z bardziej elastycznego i trwalszego materiału, który nie przerwie się w miejscu zagięć – takim przykładem są kolorowe opakowania tekstylne. Z łatwością dopasują się do nieregularnych kształtów przedmiotu oraz będą prezentować się niebanalnie, a nawet tajemniczo. Warto wybrać kawałek ładnej bawełny lub subtelnego tiulu. Prezent taki można opakować tak, jak zawija się cukierka.

W tym celu warto kupić kawałek ozdobnej tkaniny o wymaganych kształtach. Następnie należy umieścić prezent na jej skraju oraz zawinąć zawartość. Wtedy zostaje tylko przewiązać brzegi dekoracyjną wstążką oraz ewentualnie dodać kokardę.

Jak zapakować prezent na ślub w sposób kreatywny?

Pragniesz wręczyć Państwu Młodym wyjątkowy prezent o niedużych rozmiarach? Zastanawiasz się co zrobić, aby prezentował się atrakcyjnie i intrygująco?

Doskonałym rozwiązaniem będzie zapakowanie drobiazgu w duże pudełko, które wypełnimy słodyczami, skrawkami papieru lub kolorowym konfetii. Obdarowani będą wtedy mieć niezłą frajdę podczas rozpakowywania podarunku, a nawet niedużych rozmiarów przedmiot będzie prezentował się imponująco.

Coraz częściej goście wręczają zakochanym pieniądze. Chociaż to bardzo praktyczny prezent, jego wyszukane zapakowanie może stanowić wyzwanie. Białą kopertę można więc zamienić na nowe pudełko po pizzy lub po czekoladkach. W taki sposób z pewnością zaskoczymy Parę Młodą.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*