Jak zrobić wianek komunijny ze sztucznych kwiatów?

wianek komunijny ze sztucznych kwiatów

Na samym początku należy podkreślić, iż wianki z kwiatów sztucznych można robić praktycznie przez cały rok, jednakże najczęściej wykonuje się je latem, przede wszystkim z okazji Komunii Świętej. Obecnie na rynku florystycznym znaleźć można bardzo bogaty i urozmaicony asortyment różnych gatunków kwiatów sztucznych, które odznaczają się nie tylko trwałością, ale również niezwykłą estetyką. W poniższym artykule dowiesz się między innymi jak zrobić wianek komunijny ze sztucznych kwiatów.

Co potrzeba do zrobienia wianka komunijnego ze sztucznych kwiatów?

Powinieneś wiedzieć, iż do zrobienia wianka komunijnego ze sztucznych kwiatów potrzebne będzie:

 • przede wszystkim sztuczne kwiaty, co istotne można je nabyć zarówno w sklepach rękodzielniczych jak i w specjalnych punktach z artykułami do dekoracji wnętrz
 • drut florystyczny
 • taśma florystyczna
 • specjalistyczny pistolet służący do klejenia
 • nożyczki, zaleca się aby stosować ostre nożyczki
 • można także zastosować ozdobne wstążki w kolorze białym lub innym, dowolnym
 • dodatkowym elementem ozdobnym jest także filc.

Jak zrobić wianek komunijny ze sztucznych kwiatów- etapy

wianek ze sztucznych kwiatów wykonanie

Wianek ze sztucznych kwiatów – wykonanie

Należy pamiętać, aby na samym początku zacząć od zmierzenia obwodu głowy w miejscu, w którym ma znaleźć się wianek komunijny, jest to bardzo istotne aby wykonać to precyzyjnie, bowiem dzięki temu będzie on pasował idealnie do głowy dziewczynki, nie będzie zbyt luźny ani zbyt ciasny. O czym warto pamiętać? To, aby wynik danego pomiaru pomnożyć przez 2, a następnie przygotować taką długość drutu florystycznego! W następnej kolejności należy złożyć ucięty kawałek drutu na pół, oraz uformować specjalny okrąg, po czym trzeba dokładnie go zabezpieczyć za pomocą taśmy florystycznej. Gdy podstawa, czyli element konstrukcyjny jest już gotowy, powinieneś wybrać sztuczne kwiaty, które użyjesz do wykończenia wianka komunijnego.

Wykończenie wianka komunijnego ze sztucznych kwiatów- krok po kroku

Gdy konstrukcja jest już gotowa należy:

 1. Przygotować pistolet do klejenia.
 2. Następnie połóż przed sobą przygotowany wcześniej okrąg i dokładnie zaplanuj rozmieszczenie wszystkich sztucznych kwiatów oraz innych ozdób i dekoracji komunijnych.
 3. Zaleca się, aby przed rozpoczęciem dekorowania wianka komunijnego zrobić zdjęcie podstawy, bowiem dzięki takiemu zastosowaniu po rozpoczęciu klejenia będziesz wiedzieć jak po kolei układać dane elementy.
 4. W następnym etapie należy przyciąć łodygi na odpowiednią długość, najczęściej stosuje się długość około 5 mm, po ich przycięciu trzeba przykleić je pojedynczo do okręgu stosując pistolet.
 5. Aby uzyskać lepszy efekt zaleca się ukrycie przyklejonych łodyg pod taśmą, najlepszym sposobem jest owinięcie jej wokół okręgu.
 6. W końcowym etapie przygotowania wianka komunijnego możesz również ozdobić go kawałkami wstążki lub lamówki.
 7. Co istotne, dla bezpieczeństwa coraz częściej stosuje się filc, który wykłada się wewnętrzną część okręgu z drutu florystycznego. Należy pamiętać, aby wykorzystać do tego celu pistolet do klejenia.
 8. I gotowe!

Wykonanie wianka komunijnego ze sztucznych kwiatów wymaga poświęcenia sporej ilości czasu, jednakże naprawdę zachwyca swoim wyglądem. Jeśli przygotujesz odpowiednie ozdoby, dekoracje oraz kwiaty to mimo dużej ilości pracy, będzie to zajecie przyjemne i miłe!

***

Leave a comment

Your email address will not be published.


*