Jaki prezent na komunię dla dziewczynki?

prezent-na-kominę-dla-dziewczynki

Pierwsze przyjęcie komunii świętej, to niezwykle ważne wydarzenie w życiu dziecka, zarówno pod względem religijnym, jaki i rodzinnym. Problematyczny bywa jednak wybór odpowiedniego prezentu. Powinien on bowiem ucieszyć i zaskoczyć dziecko, a z drugiej strony nie może on przysłonić istoty całego wydarzenia. Co wybrać w przypadku dziewczynki?

Prezent na komunię dla dziewczynki a rodzaj pokrewieństwa

Wokół komunijnych prezentów, w ostatnich latach urosło wiele kontrowersji. Szczególnie osoby religijne zwracają uwagę na to, że zbyt kosztowne prezenty oraz wystawna oprawa wydarzenia, sprawiają że komunia zaczęła być bardziej wydarzeniem rozrywkowym niż religijnym. Zaś dzieci, zamiast przeżywać komunię duchowo, urządzają konkurs prezentów. Wybór odpowiedniego prezentu nie jest prosty właśnie z tego względu. Z jednej strony, chcemy żeby dziecko ucieszyło się z otrzymanego od nas upominku. Z drugiej jednak, można się obawiać, że zostanie uznany za prezent “na pokaz”. Jak z tego wybrnąć w przypadku komunii dziewczynki? Na pewno należy zwrócić uwagę na stopień pokrewieństwa. Innego rodzaju upominek będzie w odpowiedni od rodziców chrzestnych, a inny od dalekich ciotek lub wujków. Bez względu na to warto wcześniej skonsultować się z rodzicami dziecka i dowiedzieć, jakie są zainteresowania dziewczynki.

Biżuteria – idealny prezent na komunię dla dziewczynki?

prezent komunijny dla dziewczynki

Prezent komunijny dla dziewczynki

Na podium rankingu najlepszych prezentów komunijnych dla dziewczynki z pewnością powinna znaleźć się biżuteria. Jest to dość uniwersalny upominek, tym bardziej że można łatwo go dobrać pod względem sumy pieniędzy którą chcemy przeznaczyć (lub więzi rodzinnej – patrz wyżej). Złoty łańcuszek z medalikiem jest tutaj prawdziwym klasykiem – świetny pomysł w przypadku rodziców chrzestnych lub dziadków. Warto przy tym dodać grawerowaną dedykację na medaliku, co nada mu jeszcze większej intymności oraz będzie stanowiło niezwykle cenną pamiątkę na całe życie. Jeśli jesteś dalszym krewnym, nie musisz rezygnować z kupna biżuterii na komunię. Może to być np. srebrna bransoletka lub kolczyki. Każda dziewczynka z pewnością ucieszy się z takiego prezentu oraz będzie jej służył przez wiele lat. Tradycyjnym prezentem, znanym z dawnych lat jest oczywiście zegarek. Obecnie ten upominek wraca do łask, a zegarki stały się niezwykle modnymi dodatkami – także wśród dzieci. Nie musi to oczywiście być tradycyjny zegarek na białym pasku, idąc z duchem czasu, można kupić choćby smartwatcha.

Pieniądze w prezencie na komunię dla dziewczynki – zły pomysł?

Najczęstszym rozwiązaniem, na które decydują się osoby, nie posiadające pomysłu na prezent, jest wręczenie kwiatów i koperty z pieniędzmi. To dość kontrowersyjny pomysł, posiadający tylu zwolenników, co przeciwników. Dlaczego? Jest to dość bezosobowe, jak też nie będzie stanowiło dla dziecka żadnej pamiątki. Zwolennicy ofiarowania pieniędzy w prezencie, tłumaczą z kolei że dziecko, jeśli uzbiera większą sumę, będzie mogło je przeznaczyć na coś naprawdę kosztownego i dużego, co sprawi mu ogromną radość. Lepiej jednak upewnić się wcześniej jak do sprawy podchodzą rodzice dziewczynki – może się okazać, że nie chcą aby ich dziecko otrzymywało w prezencie pieniądze. Jeśli chcesz naprawdę uszczęśliwić dziewczynkę w dniu jej komunii, należy dowiedzieć się czym się fascynuje. Może fotografią? Wówczas idealny będzie aparat fotograficzny lub przydatne akcesoria. Jazdą konną? Nowy strój na pewno ją ucieszy. Tańcem? Buty do tańca albo warsztaty ze znanym tancerzem będą strzałem w dziesiątkę. Nie zapominajmy też o rolkach, rowerze czy hulajnodze – kocha je każda dziewczynka.

***

Leave a comment

Your email address will not be published.


*