Jaki prezent na komunię

prezent na komunię

W każdej rodzinie są dzieci, one dorastają i świętują różne uroczystości z tym związane. Dzieci z katolickich rodzin w pewnym momencie życia świętują przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej. Rodzice z tej okazji często wyprawiają huczne przyjęcia dla rodziny. Oczywiście takie uroczystości wiążą się też z prezentami. Gdyby zapytać w tym momencie dorosłych ludzi pracujących o to, co dostali na komunię, pewnie odpowiedzieliby, że rower lub zegarek, sporadycznie pieniądze, które trzymali w dłoniach tylko przez chwilę, ponieważ one przydawały się rodzicom na bieżące wydatki związane z utrzymaniem domu. A co kupuje się dzieciom w dzisiejszych czasach? Przedstawiam kilka propozycji, które ułatwią wam wybranie odpowiedniego prezentu.

Pieniądze

Pieniądze nigdy nie wyjdą z mody, w 2020 roku polacy na komunię średnio przeznaczali kwotę w przedziale od 300 do 500 zł, w zależności od stopnia pokrewieństwa. Najwięcej dawali chrzestni, do koperty potrafili włożyć nawet 1500 zł, na drugim miejscu znalazła się najbliższa rodzina, oni dawali zazwyczaj kwotę w przedziale 400-500 zł, najmniej jako prezent ofiarowała najbliższa rodzina, bo około 200 zł. Nie są to oczywiście reguły, których trzeba się twardo trzymać, każdy wkłada do koperty tyle, ile uważa za słuszne i tyle na ile go stać.

Złoty medalik

Bardzo dobrym prezentem, który będzie stanowił wspaniałą pamiątkę, jest złoty medalik. Na pewno przez wiele lat będzie przypominał temu, kto go nosi o tym wspaniałym dniu i sprawi, że osoba nim obdarowana wspomni nas, patrząc na niego nawet po wielu latach.

Tablet multimedialny

Wiele osób uważa, że nie jest to dobry pomysł na prezent, ponieważ dzieci w dzisiejszych czasach i tak spędzają każda wolną chwilę przed urządzeniami elektronicznymi. W pewnym sensie jest to prawda, jednak to, w jaki sposób dzieci wykorzystają taki prezent, zależy tylko od wychowania. Tablet nie tylko może posłużyć młodemu człowiekowi w celu rozrywkowym, można też z niego korzystać podczas odrabiania pracy domowej lub nauki języka. Tablet multimedialny wyposażony w funkcje wspomagające naukę, będzie doskonałym prezentem.

prezent komunijny

prezent komunijny

Słuchawki bluetooth

Słuchawki bluetooth idealnie nadadzą się na prezent dla fana muzyki. Jeżeli dziecko gra na jakimś instrumencie lub po prostu lubi zrelaksować się słuchając ulubionych utworów, będą strzałem w dziesiątkę.

Wycieczka

Bardzo dobrym pomysłem będzie zafundowanie dziecku wycieczki. Można wybrać miejsce lub kupić bon turystyczny i pozwolić dziecku zdecydować gdzie chciałoby się udać. Tak czy inaczej, na pewno, wróci do domu z uśmiechem na twarzy i pięknymi wspomnieniami.

Konsola do gier

Każdy z nas czasem potrzebuje odrobiny rozrywki. Dzieci nie są, wyjątkiem a właściwie potrzebują jej jeszcze więcej, jeżeli dziecko lubi gry komputerowe, bardzo ucieszy się z konsoli do gier, dzięki niej, miło spędzi popołudnie i zrelaksuje się przed kolejnym dniem w szkole.

Smartwatch

Dzisiaj zamiast zwyczajnego zegarka kupuje się dziecku smartwatch, ma dużo więcej funkcji i służy różnym celom, to bardzo popularny i lubiany gadżet, który ułatwi i umili życie.

Album fotograficzny

Tak ważny dzień wiąże się z fotografiami, ale zamiast zwykłego albumu fotograficznego z miejscami do włożenia lub wklejenia zdjęć, można zamówić personalizowany album w formie książki, dopisać własne życzenia lub komentarze pod fotografiami, zaprojektować to w ciekawy sposób. Taka rzecz nie tylko będzie prezentem dla dziecka ale również dla jego rodziny. Bez wątpienia każdy z jej członków, chętnie będzie wracał wspomnieniami, do tego magicznego dnia.

Do każdego prezentu warto dołożyć oryginalną kartkę z życzeniami np. z https://malafabryczka.pl/kategoria/kartki-komunijne/467

Leave a comment

Your email address will not be published.


*