Jakie imię do bierzmowania dla dziewczyny?

bierzmowanie imię dla dziwczyny

Bierzmowanie to jeden z sakramentów w chrześcijaństwie, który określany jest jako sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Dlatego w Kościele Katolickim udziela się tego sakramentu w wieku około 15-16 lat, tak by było można mówić o pewnej świadomości w zakresie wiary osoby, która będzie dany sakrament przyjmować. W Kościele Katolickim, do którego należy większość naszych rodaków sakrament bierzmowania udzielany jest jako trzeci i ostatni sakrament należący do grupy sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Jego materią w zakresie wiary jest przyjęcie darów Ducha Świętego. Z punktu widzenia ludzkiego bierzmowanie większości kojarzy się z przyjęciem kolejnego imienia. Dla osób, które mają dwa imiona będzie to trzecie imię, dla osób, które mają jedno imię bierzmowanie będzie chwilą przyjęcia drugiego imienia. Wielu młodym osobom właśnie z tym aspektem kojarzy się ten sakrament i w trakcie przygotowania do sakramentu stają przed nie lada wyzwaniem a mianowicie – jakie imię na bierzmowanie wybrać?

imię dla dziewczyny na bierzmowanie

imię dla dziewczyny na bierzmowanie

Bierzmowanie – sakrament kojarzony z imieniem

Sakrament Bierzmowania tak jak zostało wskazane wiąże się z przyjęciem kolejnego imienia. W związku z tym wiele dziewczyn zastanawia się jakie imię na bierzmowanie wybrać. Dla wielu młodych osób sprawa nie jest prosta, można więc im coś w tym kierunku podpowiedzieć. Niezależnie od tego jakimi kryteriami osoba szykująca się do bierzmowania chce wybierać dla siebie imię jedna kwestia będzie miała szczególne znaczenie, a mianowicie imię musi być imieniem patrona a więc musi być związane bądź to z osobą ogłoszoną błogosławioną bądź świętą w Kościele Katolickim. I dlatego właśnie w tym kierunku powinno się wybierać imię zwracając uwagę na to jakiego patrona się wybiera. Zwyczaj nadawania imion przy sakramencie wywodzi się z Biblii natomiast jego rzeczywisty charakter nieco został zatracony w ostatnich dziesięcioleciach.

Jakie imię żeńskie na bierzmowanie?

Zwracając uwagę na imiona żeńskie możemy zauważyć imponującą listę imion dla kobiet. Natomiast osoba, która przygotowuje się do bierzmowania powinna podejść do tematu w sposób poważny i uwzględniać wybór imienia zwracając uwagę na cechy patrona jakiego dla siebie wybiera. Każda kobieta powinna zdawać sobie sprawę z tego, że wybór imienia na bierzmowanie to ważna kwestia, ponieważ decyzje podejmuje się raz i nie można jej zmieniać. Osoby, które przygotowują młodych do bierzmowania podkreślają, że wybór imienia powinien być w pewnej mierze wyborem sposobu życia. Dlatego warto sięgnąć po imię patrona, który będzie dla drugiej osoby wzorem do naśladowania. Przy wyborze imienia warto oczywiście wziąć pod uwagę to jakie imiona danej osobie się podobają, natomiast decyzję potem warto podjąć po zapoznaniu się z życiorysem patronów, którzy są z tym imieniem powiązani. W ten sposób będzie można poznać przymioty, które cechowały dane osoby i będzie to większa szansa na znalezienie patrona, który stanie się wzorem.

Wybór imienia a dalsza droga życiowa

Poszczególne imiona to bardzo często patronowie różnych dziedzin życia i branż, dlatego wybierając imię na bierzmowanie warto będzie o tej kwestii również pamiętać i sięgnąć po imię, które będzie powiązane z zainteresowaniami, czy planowaną zawodową przyszłością. Ogrom imion świętych patronów sprawia, że wśród tych różnych opcji każda dziewczyna będzie mogła wybrać dla siebie atrakcyjne imię i będzie to szansa na znalezienie patrona, który potem będzie wzorem w kolejnych latach do naśladowania i kierowania się w dalszym życiu już po przyjęciu sakramentu.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*