Kartki na chrzest – najpiękniejsza pamiątka dla dziecka

Chrzest – niezapomniane chwile

Chrzest dziecka to bez wątpienie podniosła chwila. Choć to dzień dedykowany głównie maleństwu, to jednak zarówno sami rodzice, jak i wszyscy zebrani w tym momencie w świątyni, odczuwają wyjątkowość sytuacji. Bez wątpienia warto zapamiętać te chwile. Często jednak bywa, że w ogromnym poruszeniu, już po niedługim czasie wiele nam umyka, nawet to, jakie dnia odbyły się chrzciny.

Kartki na chrzest – sposób na zachowanie ważnych wspomnień

Na szczęście na ulotną pamięć jest sposób. Jedną z niezawodnych metod mogą być na przykład fotografie, one zarejestrują niemal wszystko. Ale są też inne wyjątkowe i piękne sposoby, do których po latach chętnie się powraca – kartki na chrzest. Kartki na chrzest to teraz nie tylko złożony na pół karnet z ładnym malunkiem. Kartki na chrzest to prawdziwe arcydzieła! Zadziwiają formą, doborem materiałów, kompozycją, życzeniami i zupełnie nowymi elementami! Na przykład kartki na chrzest pakowane do eleganckiego pudełeczka, albo kartki na chrzest w postaci eksplodującego kartonika. Pomysłowość artystów nie zna granic! Te kartki są po prostu wspaniałe, a te najciekawsze, to najczęściej handmade w najlepszym wydaniu. Tworzący je artyści zadbają o najdrobniejszy szczegół, tu nie ma rzeczy przypadkowych, każdy element kompozycji zostaje dokładnie dobrany, a całość niezawodnie zaprojektowana, by potem cieszyć długimi latami. Jak kartki na chrzest mogą zachować wspomnienia z dnia chrztu? Wiele z tych kartek to personalizowane pamiątki, można mieć wydrukowane na nich imię dziecka, ale i datę uroczystości, miejsce, czy ważne słowa. Ponadto taką kartkę można przygotować w formie metryczki, lub do pudełka, będącego częścią kompletu z kartką, wrzucić cenne precjoza. Trafionym pomysłem będzie też kartka na chrzest ze zdjęciem malucha. Sposobów jest naprawdę wiele, by utrwalić te piękne chwile na dobre!

Kartka na chrzest – jak zrobić?

Wspaniałe projekty kartek na chrzest, wykonane przez najlepszych w swym fachu artystów, możemy zakupić w wielu serwisach internetowych. Ale taką kartkę na chrzest lub kartkę na chrzest ze zdjęciem można z powodzeniem samemu wykonać w domu. Jak zrobić taką kartkę na chrzest? Idealnie by było, gdybyśmy znali kilka technik plastycznych i wtedy wszystko jest prostsze. A dodatkowo, jeśli byśmy świetnie rysowali i malowali, to w ogóle nie ma problemu. Ale jak zrobić kartkę na chrzest jeśli nie ma się szczególnych umiejętności plastycznych? Jednym ze sposobów może być scrapbooking. Jest to metoda godna polecenia, dlatego że w dużym stopniu skupia się na komponowaniu dzieła za pomocą dostępnych materiałów: skrawków papieru, tkanin, pisaków, nitów, kawałków gazet czy wszystkich elementów przestrzennych. Ponadto nie wymaga samodzielnego malowania, tylko umiejętności kompozycji obrazu. Internet aż kipi od najrozmaitszych „tutoriali scrapbookingowych” . Warto zapoznać się z nimi, tym bardziej że kursy te pokazują krok po kroku, jak należy skomponować taką pracę. A zatem, przy dostępności materiałów, każdy jest w stanie stworzyć na przykład kartkę na chrzest.

Kartka na chrzest – jaka dla chłopca a jaka dla dziewczynki?

Choć jakąś niepisaną zasadą utarło się, że kolor niebieski to kolor chłopięcy, a różowy przeznaczony jest dla dziewczynek, to jednak wcale nie musimy powielać tego schematu. By uniknąć tego problemu, doskonałym wyborem będą kartki bardziej neutralne w kolorystyce białej, beżowej czy ecru. Ponadto delikatne dodatki, nawiązujące do dziecięcego świata na pewno sprawią, że taka kartka będzie doskonałą pamiątką zarówno dla chłopca jak i dziewczynki. I najważniejsze –życzenia! Warto napisać maleństwu coś szczerego, od siebie. Cóż, z latami słowa mogą nabrać dodatkowej wartości dla dorosłego już później dzieciątka!

 

 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*