Oryginalny prezent na komunię dla chłopca

prezent na komunię dla chłopca

Pierwsza Komunia to wydarzenie, które w dzisiejszych czasach często ma wymiar bardziej komercyjny niż duchowy. Oczywiście nie oznacza to, że jest to tylko okazja do kupowania drogich i wyszukanych prezentów. Jest to jeden z pierwszych i najważniejszych sakramentów w życiu młodego człowieka, a jaka będzie jego dalsza droga – o tym może zdecydować w życiu dorosłym.

I Komunia Święta po polsku

Nie jest tajemnicą, że pierwsza komunia jest dużym wydarzeniem i świętem dla całej rodziny. Nie należy się również łudzić – dziewięcioletnie dziecko nie jest jeszcze aż tak świadome duchowego i sakramentalnego wymiaru tego wydarzenia. Dla niego jest to po prostu duże święto, okazja do spędzenia czasu z rodziną i otrzymania atrakcyjnych podarunków. Polacy w bardzo dosadny sposób celebrują pierwszą komunię. Przyjęcia coraz częściej odbywają się w profesjonalnych lokalach i można je porównać do małego wesela. Innym typowo polskim akcentem jest dawanie prezentów, których rodzaje i rozmach przez lata znacznie ewoluował.

Oryginalny prezent na komunię dla chłopca – co wybrać?  

prezent komunijny dla chłopca

prezent komunijny dla chłopca

Najbardziej popularnymi i ponadczasowymi prezentami, które od lat królują na tego typu uroczystościach są rowery i łańcuszki z medalikiem. Ten zestaw cieszy się ogromną popularnością bez względu na rok. Jedyne co się mogło zmienić na przestrzeni lat to ich ceny oraz prezenty “poboczne”. O ile w 1999 roku zegarek z podświetlanym ekranem był szczytem komunijnych marzeń, to w 2020 roku na porządku dziennym są skutery, quady, laptopy i smartfony, a dzieci nawet z takich prezentów mogą być niezadowolone – skutki nadmiernego konsumpcjonizmu.
Przy wyborze oryginalnego prezentu dla chłopca należy pamiętać o tym, żeby miał on jakieś przesłanie. Owszem, ktoś mógłby pokusić się o stwierdzenie, że quad za 25 tysięcy złotych to przecież oryginalny pomysł, pod względem ceny na pewno. Jednak nie chodzi o to, aby wujkowie i ciocie rywalizowali o to, kto dał więcej. W zakupie drogiego prezentu nie ma nic złego – po prostu mamy obecnie większe możliwości materialne niż 20 lat temu, a ludzie to wykorzystują bo po prostu ich stać. Jednak należy pamiętać o tym, że pomiędzy szczerą hojnością, a snobizmem może być cienka granica. Oryginalny prezent na komunię dla chłopca powinien przede wszystkim podkreślać jego zainteresowania i dać wyraźnie do zrozumienia, że w tym całym wydarzeniu nie o podarunki tutaj chodzi. Dobrym pomysłem i inwestycją będzie profesjonalny kurs języka, niekoniecznie angielskiego np. włoskiego czy francuskiego. Młody chłopiec zapewne nie będzie zachwycony, ale po latach to doceni.

Oryginalny prezent powinien rozwijać umiejętności i talenty, ale jednocześnie dawać przyjemność. Może być to wyjazd na dwutygodniowy kurs jeżdżenia na nartach. Inną ciekawą propozycją jest zdobycie informacji o czym marzy chłopiec, a następnie zaoferowanie mu w prezencie połowy kwoty. Druga połowę będzie mógł on zarobić podczas pomocy w domu podczas wakacji. Chodzi o to, aby dać motywację i wykluczyć postawę, w której dziecko wychodzi z założenia, że wszystko w życiu przychodzi za darmo. Wymarzony smartfon kupiony 2 miesiące później po części z osobiście zarobionych pieniędzy będzie sprawiał większą frajdę i przede wszystkim będzie bardziej poszanowany. Można to stworzyć w postaci bonu na połowę wymarzonej rzeczy, a drugą połowę dać chłopcu po tym jak będzie pomagał i uczył się odpowiedzialności i pomocy innym.

Nie należy poprzestawać tylko na metodach wychowawczych. Trzeba pamiętać, że nadal jest to dziecko i w miarę możliwości dać mu realną radość. A taką radość generują przeżycia, a nie przedmioty, dlatego ciekawym pomysłem może być również wybranie się z nim na tor wyścigowy i wykupienie przejażdżki sportowym samochodem z profesjonalnym kierowcą wyścigowym.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*