Życzenia ślubne, czyli co, jak i kiedy powiedzieć młodej parze.

życzenia ślubne dla pary młodej

Życzenia ślubne to wbrew pozorom wcale niełatwe zadanie. Co i jak powiedzieć? Kiedy? Czy mamy przygotowaną formułkę, czy gorączkowo robimy burzę mózgu? A może postawić na coś z humorem? Czy jednak tradycyjne życzenia nie będą lepsze? Na pewno warto przemyśleć sprawę i przygotować się na ten, jakże ważny dla nowożeńców, moment. A i sami będziemy spokojniejsi, mając poczucie, że dobrze wypełniliśmy zadanie.

Życzenia ślubne – o czym pamiętać?

Ślub to bez wątpienia jedna z najważniejszych ceremonii w życiu człowieka. To wielkie święto zarówno dla nowożeńców, ale i wszystkich zaproszonych gości. Fakt, że jesteśmy na takiej ceremonii już świadczy o tym, że młoda para darzy nas szacunkiem i pragnie, byśmy razem z nimi mogli przeżywać te niezapomniane chwile. Co, jako goście możemy zrobić tego dnia, by jeszcze bardziej podkreślić wagę tego święta? Na pewno przyjęcie zaproszenia na ślub już jest istotnym elementem, również przemyślany prezent, ale też wszystko to, co i jak powiemy…  lub napiszemy oraz jak się zachowamy. Zróbmy to z klasą, bo „młodzi” będą to pamiętać całe swoje życie…

Życzenia dla nowożeńców na kilka sposobów.

ślubne życzenia dla pary młodej

Ślubne życzenia dla pary młodej

 

Ślub rządzi się swoimi prawami i ma określone rytuały. Jest to tradycją, że po zakończonej mszy lub ceremonii w USC nowożeńców oczekuje kolejka podekscytowanych gości. Wszyscy chcą złożyć „młodym” życzenia. Zwykle pierwszeństwo ma najbliższa rodzina – rodzice, dziadkowie i rodzeństwo. Potem to już dzieło przypadku, kto jak ustawi się w kolejce, ale bez wątpienia podniosłą atmosferę czuje się od pierwszego do ostatniego gościa.

Jeśli możemy złożyć parze młodej życzenia osobiście, to wspaniale! Któż lepiej przekaże nasze myśli, jeśli nie my sami! Wówczas cierpliwie wyczekujemy momentu, by na kilka chwil spotkać się z nowożeńcami i możemy podzielić się tym, co nam serce podpowiada. A jeśli chcemy, by nasze słowa zapadły młodej parze na dłużej, możemy je zapisać na przykład na karcie ślubnej i podarować ją szczęśliwym zakochanym wraz z prezentem. Warto też pamiętać, że coraz częściej popularne są księgi weselne, w których również można pozostawić swój wpis. Wielu wytrawnych weselnych wodzirejów wraz z „panami kamerzystami” jest też w stanie nagrać w postaci filmu nietuzinkowe, często zabawne i pełne humoru życzenia dla młodej pary od gości weselnych. Warto wykorzystać ten moment. Jest to często nie lada zaskoczenie dla świeżo upieczonych małżonków.

Gdyby się jednak okazało, że na weselu nie będziemy obecni, warto zadbać o kartkę ślubną i przesłać ją pocztą małżonkom. Najlepiej właśnie wtedy, gdy młoda para już jest rzeczywiście po „sakramentalnym tak”. Ale można też pomyśleć na przykład o koszu kwiatów, do którego dołączymy bilecik z życzeniami. Będzie to na pewno bardzo elegancki sposób na ślubne życzenia.

Jakie powinny być życzenia ślubne?

Jakie powinny być życzenia ślubne? Wyobraźmy sobie młodą parę po zakończonej ceremonii zaślubin, która przyjmuje życzenia od trzydziestego gościa, a czterdziestu kolejnych nadal czeka na ten moment…. Wszystko jasne – życzenia ślubne powinny być przede wszystkim krótkie i treściwe! Oczywiście można posłużyć się wszelkimi znanymi formułkami, dotyczącymi nowej drogi życia, zwłaszcza wtedy gdy nie jesteśmy obdarzeni zbyt wielkim darem krasomówczym. Ale jeśli chcemy, by nasze życzenia były zapamiętane, to warto włączyć w nie na przykład element humoru. Na pewno zestresowanej parze młodej przyda się taki „rozładowywacz napięcia” a i jest szansa, że nasze słowa na długo zapadną im w pamięci. Ale wszystko zgodnie ze złotą zasadą – krótko i na temat. I zawsze z klasą! Tego nie można przeoczyć…

Czego życzyć nowożeńcom?

Zdrowia, szczęścia, pomyślności, dużo dzieci?… Tak, dlaczego nie?… Nie ma w tym nic złego, wręcz przeciwnie. Młodej parze życzymy przecież, by wiodła szczęśliwe życie, by dobrze prosperowała i znakomicie się rozwijała. Jeśli natomiast nie chcemy być tendencyjni, to możemy sięgnąć po wspomniany humor i zamiast na przykład prozaicznych słów „dużo dzieci” możemy ująć to zabawnie, starym powiedzeniem: „życzymy dzieci – w każdym kątku po dziesiątku”! Takim sposobem możemy przemyśleć również inne wyrażenia. Zrymować je, zastosować ciekawe porównania, czy odwołać się do poezji. Dodatkowo specjaliści podpowiadają, że przy życzeniach ślubnych warto odnieść się do samej ceremonii, podkreślić jak wyjątkowi są sami nowożeńcy i nawiązać do ich wspólnej przyszłości. Warto też pamiętać, że życzenia zgodne ze ślubną etykietą odnoszą się do wartości uniwersalnych jak właśnie zdrowie, radość, pomyślność. Niemniej jednak, ze względu na niepowtarzalny charakter dnia, najlepiej skoncentrować się na tych, które będą nawiązywały do nowej drogi nowożeńców, ich relacji, budowania wspólnego domu, którego filarami będą oni sami. Odtąd wszak to małżonkowie będą musieli się wspierać wzajemnie i sobie pomagać, by ich związek rozwijał się jak najlepiej. Dlatego słowa o wspólnej przyszłości będą zawsze jak najbardziej na miejscu.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*